Anneler Günü Hediye Önerileri Neler?

Anneler günü, annelerimizin değerini, kıymetini ve onların bizler için yaptıklarını kutlamamız için önemli görülebilmektedir. Aslında onların bu yaşam boyu süren anneliklerini ne bir hediye ne de bir günle taçlandırabilmekteyiz. Bizlere hem arkadaş hem anne hem baba olan annelerimiz için ne yapsak azdır.

Bu yıl da mayıs ayının ikinci haftasına gelen anneler günü 9 Mayıs 2021 tarihinde kutlanacaktır. Aslında bir gün değil, her gün annelerimizin varlığına şükretmeli ve onlara doyasıya sarılarak en güzel hediyeyi verebilmeliyiz. Fakat yine de bu günün anlamına özel olarak bir takım hediyelerle de anneler mutlu edilebilmektedir. Dilerseniz şimdi bu hediyeler neler olabilir birlikte bakalım.

Anneler Günü Ne Zaman?

Her yıl tüm dünyada mayıs ayının ikinci haftasına denk gelen pazar gününde kutlanmaktadır. Bu sene de bu tarih 9 Mayıs 2021 tarihine denk gelmektedir. Fakat böyle bir günü bir kere yaşamak ve sevgimizi, duygularımızı bir kereliğine göstermek oldukça yanlış bir tutum olacaktır. Eğer annenize değer veriyorsanız anne sevgisini içten hissetmek için onlara her zaman değer verilmelidir.

Bir Anne Hangi Hediyeleri Sever?

Anneler günü hediyesi aslında kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat genellikle alınabilecek hediyelerin dışında gösterilebilecek sevgiler de anneleri mutlu etmektedir. Özellikle yapılması gerekenler;

 1. İçten bir şekilde sevdiğinizi söyleyin.
 2. Sevginizi göstermenin yollarını bulun.
 3. Sarılın ve yaptıkları için teşekkür edin.
 4. Sürpriz bir akşam yemeği hazırlayın (Kendi elinizle)
 5. Birlikte zaman geçirin onunla derleşin.

Bunlar dışında manevi olarak annenizi mutlu ettiyseniz maddi anlamda da bir kalıcı hediye olsun isteyebilirsiniz. Böyle zamanlarda alınacak basit ama güzel bir takım hediyeler bulunmaktadır. Her şeyden önce anneniz de bir kadın. Ve kadınların sevdiği şeylere odaklanmanızda yarar var.

 1. Çiçek ,
 2. Özel olarak annenizin ihtiyacı olan bir eşya,
 3. Mutfak eşyaları,
 4. Giysi,
 5. Takı,
 6. Birlikte çekildiğiniz fotoğrafların çerçeveli hali,
 7. Duvar ya da kol saati,
 8. Annenize sizi hatırlatacak küçük eşyalar,
 9. Teknolojik eşyalar,
 10. Süs eşyası…

Aslında anneler günü için hediye çeşitliği devam etmektedir. Fakat burada önemli olanın işin manevi yönü olduğu unutulmamalıdır. Kesinlikle annenize sevginizi ve saygınızı iletmeniz önem teşkil etmektedir.