Belgesel Arayışına Son! Kafa Açan 7 Belgesel Önerisi

Son zamanlar dizi ve film izlemekten bunaldın izleyecek bir şeyler arıyor ama bulamıyor musun? Ya da hep belgesel izlemek istedin fakat neleri izlesen karar mı veremedin? O halde doğru yerdesin. İzlerken öğrenebileceğin aynı zamanda keyif alabileceğin ufkunu aydınlatan 10 belgesel önerisini senin için bir araya getirdik.

Belgesel Önerileri

1- Ben Devri – The Century of Self

Freud’un öğretilerinin toplumsal kitleler üzerinde nasıl kullanıldığını anlatmaktadır.

2- Sağlık Komplosu – What The Health

İzleyen çoğu kişiyi veganlığa sürükleyecek kadar etkileyici bir belgesel olarak görülmektedir. Vegan olmayı düşünmüyorsnaız bile bir şans verip izleyerek yediğimiz yiyeceklerin aslında ne kadar kötü koşullarda üretildiğini ve ne kadar zararlı olduklarınız öğrenebilirsiniz. Sonrasında yiyecekleri daha dikkatli tüketmeye başlayabilirsiniz.

3- Gezegeniz – Our Planet

Dünya hakkında çekilmiş 8 bölümden oluşan keyifli bir belgesel. Yağmur ormanlarından çöllere, sığ denizlerden donmuş alanlara kadar her bölümünde farklı bir bölgeden oluşan bu belgesel çok güzel görüntüler sunuyor. Ayrıca bu belgeselin arka plan görüntülerinin sunulduğu bir mini film de var.

4- Morgan Freeman ile Solucan Deliği

Uzaya, zamana ve solucan deliklerine ilginiz mi var? O halde belki de bu belgeseli çok seveceksiniz. Gezegenin en zeki bilim insanları varoluşumuzun en derin gizemlerini ve insanlığı sonsuza dek şaşırtan soruları soruyor.

5- Kirli Para – Dirty Money

Kurumsal aç gözlülük ve yozlaşmanın gerçeklerini göstermektedir. 6 bölümlük mini bir dizi şeklindedir. Kapitalizmin nasıl bir etkisi olduğunu net bir şekilde göstermektedir. Bankalar, büyük şirkeler hatta ilaç firmalarının iç yüzüne iner.

6- Bebekler – Babies

Çığır açan bilimin ışığında doğadan yetiştirme tarzına kadar bebeklerin ilk yıllarında yaşamı nasıl keşfettiklerini anlatan mini dizi şeklindedir. İki kısımdan oluşmaktadır ve her kısım 6 bölüm şeklindedir.

7- Minimalizm – Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel

Minimalizm son dönemlerde adını çok duyduğumuz ve belki de hepimizin hayatında ihtiyaç duyduğu bir yaşam tarzı. Bu belgeselde sayesinde hayatındaki öncelikleri düşünebilirsiniz ve yaşam tarzınızı biraz daha minimalleştirebilirsiniz. 1 buçuk saat kadar süren tek bölümlük bir belgesel.