Değişim İle Birlikte Hayatınızı şekillendirin!

Değişim, son zamanlarda çoğumuzun dilinde. Yapmak istediğimiz, değişikliğe gitmek istediğimiz çok fazla şey var. Peki biz buna hazır mıyız? Kendimizi değiştirirken yönümüzü nasıl bulacağız? Kendimizi değiştirebileceğimiz yeni bir hayatın kapılarını nasıl açacağız? Gelin birlikte değerlendirelim. Nasıl yapılır görelim.

Değişim İle Kendimizi Yönlendirme

hepimiz birbirimizden farklıyız. Birbirimizden farklı yollardan yürüyoruz. Yaşadığımız hayat hiçbirimizin aynı değil. Daha en başından bu yaşama gelip ilk nefesi almamızla birlikte bir süreç bizi bekliyor. Yabancısı olduğumuz bir yere yaşam için geliyoruz. Hayatımızı idame ettirme, bu dünyaya bir şeyler bırakma, zamanımızı değerlendirmek için bu hayatın içinde kendimizi var ediyoruz. Stresin, gerilimin, acının olduğu bu dünya da kendimize huzurlu, sakin, sevgi dolu bir hayatı yaratmayı hedefliyoruz. Bazılarımız şanslı olsa da bazılarımız sıkıntıların içinde yaşamını idame ettirmeye çalışıyor. İşte bu sıkıntılarından doğduğundan beri yaşadıklarından kurtulmak isteyen insanlar değişim için ilk adımını atmış oluyor. Hayatımızın bir yerde olduğundan farklı ilerlemesini istiyorsak, kendimize farklı bir şey katmak istiyorsan değişimden kaçamayız. İstediğimiz şeyleri oturduğumuz yerden elde etmemiz çok zor. Ciddi anlamda bunu yapabilen insan var mıdır? Biz bilmiyoruz. Fakat istediğimizi almak istiyorsak, bizim olana inandığımızı almak istiyorsak bir şeylerin değişmesini sağlamalıyız. Kendimizi yönlendirirken de her zaman ne istediğimizi, neler yapmak istediğimizi kendimize sormalıyız? Hangi şartta ve durumda olursa olsun isteklerimize giden yol bizim yarattığımız pencerelerden içeriye giren ışıklarla doludur. Biz, pencere açmazsak olduğumuz yerde, karanlıkta öylece kalırız.

Peki ne yapmalıyız hayatımızı şekillendirmek için? Öncelikle ne istediğimizi bilmeliyiz. Neyi yapabileceğimizi, neyi yapamayacağımızı kendimize samimi bir şekilde açıklamalıyız. Değişim penceresinin içinden ışıklar işte bunu yapmaya başladığınızda içeri girmeye başlayacak. Geliştikçe öğrendikçe uygulayan, uyguladıkça başarabilen olmadığımız sürece hayatın sadece bize sunduklarını alırız. Bize sunulandan fazlasını arzu ediyorsak yapmamız gereken şey; Harekete geçmek! Okuyun, gezin, izleyin, öğrenin. Ne olursa olsun harekete geçin. İşte belki de o zaman harekette ne kadar büyük bir bereket olduğunu göreceksiniz. Hepinize şimdiden kolay gelsin. Değişim pencerelerini sonuna kadar yaratmaktan hiç bıkmayın.