Dönüş 1968 Kitabı Nedir? Kitabın Kısa Tanıtımı

Dönüş 1968, geçmişi ve geleceği aynı anda ele alan yeni nesil farklı bir kitap. Aynı zamanda ülkemizin tarihi olayları bakımından incelendiğinde de İzmir Suikastına yeni bir bakış açısı barındıran; Türklerin zamanda yolculuk yaptığında neleri değiştirebileceğini anlatan farklı bir yapıt. Kitabın yazarı da dusundunyasi.com ekibinin kurucularından Ufuk Koçak. Henüz yeni olan kitabıyla birlikte de karşımıza çıkıyor.

Kitabın içeriğine çok girmeden anlattığımızda; zaman yolculuğu konusu Türkiye’nin hem geçmişi hem de geleceği birlikte kurgulandığı söylenebilir. Başka bir deyişle gelecekten neler olabileceğini bizlere gösterirken, aynı zamanda ülkenin geçmişini değiştirmeyi planlayan bir avuç insanın hikayesini anlatıyor. Oldukça farklı ve yeni bir tarz ile oluşmuş ve alışık olmadığımız bir konuya sahip diyebiliriz. Dilerseniz şimdi kitaba ve yazara yönelik bir bakış gerçekleştirelim.

Dönüş 1968 Kısa Tanıtımı

Zamanda yolculuğun Türkler tarafından yapıldığını düşünün! Yıl 2050… Yaşadığımız dünyanın otuz sene sonrası… Kitabın başlangıçta bizi 2050 senesinin İstanbul’unda karşılıyor ve sonrasında 1927 yılının İzmir’ine götürüyor. Oldukça heyecanlı bir kurguya sahip olan kitap; Profesör, Cihan ve daha sonrasında çıkan oldukça yetenekli bir düşmanın etrafında dönüyor.

Profesör ve Cihan’ın amacı ülkeyi bulunduğu durumdan kurtarmak. Ülkeyi kurtarmak için buldukları yol da geçmişe gitmek. Orada Mustafa Kemal’i bulup onunla birlikte bir çıkış yolu bulmak. Düşmanımızın ise, en büyük amacı Türkleri ve onların geçmişini yok etmek.

İçerisinde bir çok sürpriz barındıran ve çok farklı bir noktadan Türkiye’ye bakan bu Dönüş 1968 ‘de hem geçmiş hem de gelecek birleşip her şey yeniden yazılıyor. Aynı zamanda sürpriz aşklar ve ihanetler barındırdığını da düşünürsek günümüz okuyucu kitlesine oldukça hitap ediyor denilebilir.

İstanbul’da, Robotlar şehri Neom’da ve 1927 yılının İzmir’inde geçen bu kitabın her parçası ayrı bir şifre, her bölümü ayrı bir heyecan. Sizce; Türklerin zamanda yolculuğu nasıl olacak? Atatürk ile birlikte problemlere çözüm gelecek mi? Peki ya 1968 yılında ne oldu? Yoksa düşmanımız Türklerin kaderini değiştirip yeni bir Türk tarihi mi oluşturacak?

Yazar Hakkında

Dönüş 1968 kitabının yazarı şu an çok yeni ve genç bir yazar olan Ufuk Koçak. Aynı zamanda kendisinin SON”UMUT”SUZLUK adında bir eseri daha hali hazırda var. Kendisi Kırıkkale Üniversitesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık bölümü lisans öğrencisi. Aynı zamanda dijital platformda yeni yeni ortaya çıkan bir web tasarımcısı.

Aynı zamanda kendi hesabında kısa süre içerisinde bir takım PDR alanı ve kişisel gelişim ile ilgili videoları ile birlikte Wattpad paylaşımları ile yakın tarihte karşınıza çıkacak. Ayrıca Wattpad sayfasında yeni hikayeleri ile sizlerle birlikte olacak. Ufuk Koçak’ın Dönüş 1968 ile ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi iletmek için aşağıda bulunan panelden iletişime geçebilirsiniz.