E Kitap Nedir? Yazarak Para Kazanma

E kitap artık ülkemizde bir çok kişi tarafından biliniyor. Yazılı ve görsel içerikleri bulunan ve önceden basılmış, basılmamış fark etmeyen eserlerin elektronik ortamda okunmasına ve bu okunan dosyalara elektronik kitap deniyor. Hatta bu sektör öyle bir konuma geldi ki yazarlar, kitaplarını klasik baskıya vermiyor ve elektronik ortamda pazarlıyor. Peki bu sektörün günümüzde yansımaları nasıl yazarak para kazanabilir miyiz? Birlikte ayrıntılı inceleyelim.

E Kitap Geleceği Ne Olacak?

Bu konuda kesin ve net bir şey söylemek gerçekten zor. Fakat e kitap sektörünün hızla büyüdüğü bir gerçek. 2000 senesinin başından beri ülkemizde çok önemli bir şekilde gelişim gösteriyor aslında bakarsanız. Fakat okuyucular, klasik o basımlı kitaplardan da vazgeçemiyor. Bu durum da aslında ne e kitaplar basılı yayın kitaplarını bitirebilir ne de basılı kitaplar e kitabın geleceğinin önünde bir engel olabilir çıkarımı karşımıza geliyor. Okuyucular ne kadar eline kitabı alıp, içine kokusunu çekmekten vazgeçemiyor olsa da aynı oranda bir kısım okuyucu da ulaşımı kolay ve fiyatı uygun e kitaplara yöneliyor.

Bu açıdan bakıldığında elektronik kitap yükselişi ilerleyen dönemlerde çok hızlı bir şekilde devam edecek gibi duruyor. Aynı zamanda bu işten para kazanmak isteyen; genç, dinamik ve yetenekli yazarlara da bu sektör büyük bir fırsat tanıyor. Yazılarını başkalarının okuması, başkalarına ulaşabilme ve yazıların değerlendirilme noktasında da elektronik kitap çok faydalı oluyor.

Elektronik Kitap Üzerinden Para Kazanma

Özellikle Wattpad, Kindle, Kobo, Nook gibi e kitap okuyucularının bulunduğu ortamlarda yazar olmak büyük bir avantaj sağlayabilir. Artık bu platformların da popülaritesinin artması ile birlikte yeni ve yetenekli yazarların ortaya çıkması zor olmuyor. Burada yazarlar, yazılarını paylaşıyor, insanlar okuyor ve hatta yayınevleri okuyup tekliflerde bulunabiliyor. Şu an yayıncılık sektörünün %20’sini kapsayan bir platformun da elektronik kitap sektörüne ait olduğunu söylememiz gerekiyor.

Özellikle Kitapyurdu’nun KDY projesi adı altında kitaplarınızı yayımladığını biliyor musunuz. Yazdığınız kitapları kendi sitelerinde yayımlayıp, reklam yapıyorlar. Eğer kitabınız satarsa da satış fiyatının yarısı size ait oluyor. Bu şekilde kendi kitabınızı binlerce insana ulaştırabiliyorsunuz. Denemeye değer ne dersiniz? Eğer öykü yazmak istiyorsanız ve nasıl yazılacağını öğrenmek istiyorsanız, öykü nasıl yazılır? yazımıza da sizleri davet ediyoruz. Yazarak gelişmenin ve para kazanmanın keyfini çıkarın. Yazdıkça öğreneceksiniz bunu da unutmayın.