Evde Yılbaşı Tüyoları: 2021’e Giriş 101

Evde yılbaşı geçirmek bazılarımız için ilk, bazılarımız için nostalji, bazılarımız için de klasik yılbaşı gecesi olacak. Fakat durumumuz ne olursa olsun tek bir gerçek var: Covid-19. Bu hastalık yüzünden uzuunca bir müddettir evlerdeyiz. Maalesef ki bir süre daha evlerde kalmaya devam edeceğiz. Üzülerek söylüyoruz ki bu süreye yılbaşı gecesi de dahil. Bizde çok isterdik sevdiklerimizle zaman geçirmek, birlikte bir şeyleri paylaşmak fakat 2020’nin son günleri 2021’i karşılamak için bizi yeni yöntemlere itiyor. Belki de hayatımızda ilk ve tek kez (iyi ki) yaşayacağımız bu zamanı güzel değerlendirmek gerekiyor.

Evde Yılbaşı Aktiviteleri

Unutulmaz bir evde yılbaşı konsepti olmasını ve ilerde belki de torunlarınıza dahi anlatabileceğiniz bir gece olmasını sağlamak sizin elinizde. Bu kadar özel olmasını nasıl sağlayabilirim? Diye düşünüyorsanız sizin için birkaç küçük önerimiz olacak. Sevdiklerimizle sıcak bir ortam yaratmak ve güzel bir yılbaşı gecesi geçirmek için denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

1.Evde Film Birlikte Film İzlemek Fena Olmaz

Özellikle yılbaşı günlerinin klasiği “Evde Tek Başına” hiçbir şekilde eskimez ve bizi küçüklüğümüzün güzel günlerine götürebilir. Tabii başka filmleri izlemek isterseniz de sevdiğiniz beğendiğiniz tarza uygun bir şeyler yapabilirsiniz. Özellikle Yeşilçam’ın o içten, neşeli, aile yapısına değer veren filmlerini izleyerek de eğlenmeniz mümkün.

yılbaşı, 2021, yeniyıl, evde yılbaşı, yeni sene, bir yıl daha, yeni gün, gece yarısı,
Evde yılbaşı kutlarken yılbaşı özel programlarını da unutmayın!

2. Sevdiklerinizle Birlikte Yemek Yapabilirsiniz

31 Aralık gecesinin en güzel ve özel anlarından biri de bir araya geldiğiniz o muhteşem sofralar. O sofraları özel kılan ne kadar sevdiğimiz insanların birlikte olması olsa da yine de yemekler önemli. Evde yılbaşı menüsü yapmak ve elinizin değdiği o muhteşem yemekleri yemek paha biçilemez.

yılbaşı, 2021, yeniyıl, evde yılbaşı, yeni sene, bir yıl daha, yeni gün, gece yarısı,
Yılbaşında sevdiklerinizle yemek yapmaya ne dersiniz?

3.Anı Defterinize 2021 Hedeflerinizi Yazabilirsiniz

2020 yılı hepimizim malumu olabildiğince asosyal bir şekilde geçti. Belki de yapmak istedikleriniz yarım kaldı. Hayatın akışını kaçırdım diye üzülmeye gerek yok. Önümüzde güzel bir sene daha var. Biraz pozitif olmanın kimseye zararı olmaz değil mi? Hatta eğer güzel anılarınız varsa 2020’den kalma nadide parçaları da bir anı defterine yazabilirsiniz.

yılbaşı, 2021, yeniyıl, evde yılbaşı, yeni sene, bir yıl daha, yeni gün, gece yarısı,
2021 Hedeflerinizi gerçekleştirmek için bir adım atın!

4.Yapılacaklar Kavanozuna Ne Dersiniz?

Belki de bir kavanozun içine yapmak istediğiniz şeyleri küçük kağıtlara yazıp, yılın belli dönemlerinde rastgele bir tanesini çekip yapmak istersiniz. Evde yılbaşı ağacı nasıl yapılır? Diye düşünmektense hayatınızda yapmak istediklerinizin listesini birer birer kavanoza atıp gerçekleştirmek harika olmaz mı?

yılbaşı, 2021, yeniyıl, evde yılbaşı, yeni sene, bir yıl daha, yeni gün, gece yarısı,
Evde yılbaşı kutlamanızı hedeflerinizi gerçekleştirmek için harekete geçin!

5.Tombala, Sessiz Sinema Ve Monopoly Tarzı Oyunalr Nasıl Olurdu?

Özellikle online şekilde arkadaşlarınızla görüşerek tombala, sessiz sinema oynayabilirsiniz. Ailenizle Monopoly gibi oyunları da oynayabilirsiniz. Yılbaşı klasiklerinden vazgeçmek istemeyenler için bire bir ne dersiniz? Sevdiklerinizle zaman geçiriyor olmanın tadını çıkarın. Bu güzel günler bir daha gelsin diye sonra çok dua edebilirsiniz.

yılbaşı, 2021, yeniyıl, evde yılbaşı, yeni sene, bir yıl daha, yeni gün, gece yarısı,
Klasik yılbaşı kutlamalarına devam edebilirsiniz!

2021 Model Kutlama: Online Parti

Eskileri yaşatmak ve bu sene evde geçecek yılbaşı için online parti düzenleyebilirsiniz. Eski kıyafetlerinizle, eski müziklerle, eskileri yaşatan bütün her şeyle güzel bir gece geçirmek elinizde. Online yapılabilecek etkinlikler listesinde en sıra dışı olanlardan ne dersiniz? Belki de çevrimiçi ortamda “O Ses Ev” yapmak istersiniz. Teknoloji gelişti her şey artık bir tıkla uzakta. Evde olacağınız için üzülmek yerine, evinizde yaşamı güzelleştirmek sizin için çoook iyi olacaktır.

yılbaşı, 2021, yeniyıl, evde yılbaşı, yeni sene, bir yıl daha, yeni gün, gece yarısı,
Özellikle 90’lar partisine hayır demeyin!

Sonuç olarak, nerde olursanız, ne yaparsanız yapın bu yıl da gördük ki en önemli şey sağlık. Sağlık olmadan hiçbir şey yapılmıyor. Yapılanlar da yarım kalıyor. Bu yüzden sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürlerinizin kıymetini bilin. Sağlığımıza ve daha güzel bir dünyaya kavuşmak ümidi ile iyi seneler…