Kitap ile Gelişmek mi İstiyorsun? Okuman Gereken 5 Kitap

Küçüklüğümüzden beri bir söz duyarız hatırlarsanız; “Kitaplar en iyi dosttur.” Belki o zamanlar bu sözün anlamını kavrayamadık fakat yaşımız ilerledikçe fark ettik kitap bir insanın en yakın arkadaşı olmakla yetinmiyor aynı zamanda bizi geliştiren, bizi farklı dünyalara taşıyan, farklı duyguları yaşatan ve belki de hiç yaşayamayacağımız şeyleri bize gösterip yine de ders çıkarmamızı sağlayan şeylerdir. Aslında sadece kişisel gelişim kitapları değil neredeyse her kitap size bir şey katar, bir şey öğretir. Bu yazımızda da okumanız gereken 5 kitaptan kısaca bahsederek sizlere bir fikir vermek istedik.

Hangi Kitap Okumalıyız?

düşün dünyası, okunması gereken kitaplar, kitap
Kitap Okumanın Tam zamanı İşte Önereceğimiz 5 kitap!

1- Simyacı – Paulo Coelho

Paulo Coelho’nun en ünlü ve bilinen kitabıdır. 25 yaşına kadar okunması gereken kitaplar arasına girebilecek bu kitap çoğu kişisel gelişim kitabının ana kaynağı yani onları besleyen bir kaynak olmuştur. Okuduktan sonra kişisel arayışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

2- Montaigne Denemeler

Ağır bir dilin aksine gayet sade ve anlaşılır, yer yer çok sorgulama yapacağınız bir eser kendisi. Günümüzdeki sorunların benzerlerine o zaman değinmiştir.

3- 5 Sevgi Dili – Gary Chapman

Sevgi ihtiyacınızı karşılayamıyor veya insanlara sevginizi tam olarak gösteremiyorsanız okumanız gerekebilir çünkü belki de sevgi dilinizi bilmediğiniz için yanlış yollarla iletmeye çalışıyor ve bu nedenle de istediğiniz sonucu alamıyorsunuzdur. Okuduktan sonra hem kendi sevgi dilinizi bulacak hem de sevdiğiniz kişinin sevgi dilini. Bu sayede de daha sağlam bir ilişkiye sahip olabileceksiniz.

4- Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Dale Carnie

“Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak” kitabının yazarıdır aynı zamanda. Ama yazar, bu kitabıyla da insanları etkilemeyi başarmıştır. Kitap, insanları etkilemenin ve insanlarla iyi ilişkiler kurmanın çeşitli yollarından bahsediyor. Olumlu yanların yanı sıra aynı zamanda insanlarla ilişkilerde yapılacak olumsuz durumlardan da bahsediyor. Çeşitli beden dili uzmanlarının da tavsiye listelerinde olan kitap gerçekten insanları etki altına alma konusunda önemli bilgiler içeriyor.

5- Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır 1-2 – Ahmet Şerif İzgören

Şerif İzgören kitaplarının aslında çok farklı ve kendine has bir tavrı var. Fakat bu iki kitap serisi ciddi anlamda insanı içine alan ve hayatın gerçeklerini bizlere gösteren kitaplar. Hayatın içine odaklanıp gerçek dünyanın kahramanlarını görmek istiyorsanız bu kitapları kaçırmamanızda fayda var. Günümüz dünyasının şekillenirken nasıl bir hal aldığını görmenin ve yeni farkındalıkların oluşmasını heyecanla izleyeceksiniz.