Minimalist Giyim Tarzı Nedir? Minimalist Tarzı Yakalamak

Minimalist giyim tarzı nedir? Diye soracak olursanız aslında söyleyebileceğimiz en net şey; sadelik ve sade bir şıklıktan kaynaklanan kıyafet kullanım becerisidir diyebiliriz. Evet Minimalist giyim tarzı için en temel nokta sadelik olarak öne çıkar. Bunun için de bedeninize çok büyük,dar, fazla ve üzerinizdeki gereksiz ve abartı eşyalardan kurtulmanız çok önemli bir hal alıyor. Aslında bu tarzda giyinmenin temelini doğal ve uğraş dışı bir görüntü çok önemlidir. Karşıdan bakıldığında gözleri yoran, fazlalık bırakan renklerin ötesinde; beyaz, krem, açık ya da düz siyah… Gibi üretebilecek şekilde yapılmış kıyafetleri giyinmek daha önemli. Burada bahsettiğimiz konu aslında sadeliğin şıklığını ve güzelliğini ortaya çıkarmak. Unutmayın, abartının ve şatafatın gereksiz olduğu dünya’da sadelik bulunmaz bir nimettir.

Minimalist Giyim Tarzı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Minimalist giyinmek için oluşturulan bir tarzda dikkat edilmesi gereken en önemli noktadan biri de; kıyafetler üzerinde bulunan detay diye adlandırdığımız parçalar. Büyük ile ilgisi olan her şey aslında bu aksesuarların içine girebilir. Büyük düğmeler, kurdeleler, desenler, parçalar… Minimalist dünya da yasak olan nesnelerdir. Olabildiğince ortama verdiğiniz görüntü duru, rahat ve sadelik olmalıdır. Ayrıca şunu belirtmeliyiz ki minimalist dünya da renk kargaşası bulunmaz. Bir kombin elde etmeye çalışırken en fazla üç renk’ten faydalanmak en mantıklısı olacaktır. Bununla birlikte tek bir rengin asaletine de sığına bilinir; monokrom denilen tek rengin farklı tonlarının uyumu da elde edilebilir. Hatta, daha alfa bir görünüş elde etmek için monokrom tarzı üzerinizde daha şık duracaktır.

minimalist giyim tarzı, sadelik, yaşam, siyah, beyaz, kıyafet, hayat,güzellik
Minimalist giyim tarzı size sadeliğin ve güzelliğin kapılarını açacaktır.

İlgili Yazı: Giyim Tarzı Nasıl Oluşturulur? 6 Adımda Kendi Giyim Tarzını Oluştur!

Bu çok kullanımlı giyiniş tarzını, hayatınızın her alanında var etmek çok büyük bir rahatlık getirecektir. Özel kokteyller’den evde normal bir gününüze kadar geniş kapsamlı bir kullanım ağına sahiptir. Büyük, küçük her mağazanın vitrinlerinde bulunan bu tarzın, insanın hayatına müthiş bir rahatlık getirir ve “Şimdi ne giysem?” gibi soruları hayatınızdan çıkarmanıza yardımcı olur. Minimalist giyim tarzı için küçük bir not! Bu giyim tarzında en kullanışlı ve etkili renkler siyah ve beyazın mükemmel uyumu. Bu renklerden oluşan bileşimleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyahın bir insan için olduğundan daha zayıf görünme ve karşıya güçlü ifadeyi bırakma gücünü fark edin. Ve beyazın birleşimi ile mükemmel bir uyum yakalayın.

minimalist giyim tarzı, sadelik, yaşam, siyah, beyaz, kıyafet, hayat,güzellik
Minimalist giyim tarzı siyahın ve beyazın uyumunu ortaya çıkarabileceğiniz en güzel moda.