Pozitif Olmak: Başarı İçin Pozitifliği Keşfedin

Pozitif olmak, başarının en önemli adımı olduğunu söylememize gerek yok değil mi? Başarı konusunda çok söyleyeceğimiz, konuşacağımız konu olabilir. Fakat başarıyı sağlayan her şeyin temelini pozitif olmanın ve pozitifliğin gücü ile keşfedebileceğinizi biliyor musunuz? Hayatınızın değişmesi için, sahip olduklarınızı arttırmak ya da hayatta istediğiniz yere gelmek için bir şeyler yapmak zorundasınız. Alacağınız her karar bir girişim. Her girişim de yanında gelen bir risk getirecektir size. Yaptıklarınızın sorumluluğunu alırken, başardıklarınızın da mükafatını alırsınız. İşte bu ikili durumda da her şekilde iyi hissetmenizi sağlayacak ve size enerji katacak bir güç var: Pozitif Olmak.

Pozitif Olmak Ve Ardında ki Güç

Pozitifliğin içinizde yaratacağı gücü sakın hafife almayın. Olumlu ve sağlıklı bir hayat tarzı oluşturan pozitif düşünceler; her gün yaşam içinde ki güzellikleri görmek ve bilinçaltınızın daha aktif bir duruma gelmesini sağlar. Kısacası evrene verdiğiniz kadarını alırsınız. Bu hiçbir şekilde değişmez. Bu yüzden ortaya çıkardığınız pozitif güç arttıkça, geri dönüşü belki daha iyi ve olumlu olacaktır. Aynı durum tam tersi noktalarda da karşınıza çıkacaktır. Olumsuz enerji, olumsuzlukları doğurur.

Bu noktada kendinize vereceğiniz en güzel destek, kendinizi tanımak olacaktır. Kendinizi tanımladıktan sonra kendinize bir vizyon belirlemek zorundasınız. Bu sizin için çok önemli bir etken olacaktır. Olmak istediğiniz yeri, yapmak istediklerinizi belirleyin. Kendinize pekiştireçler geliştirin. Başarıyı arttırmak için kullanılan bazı olumlama pekiştireçleri:

  • Değişimi yaratma arzum ve gücüm var.
  • Vazgeçmek bana yakışan bir şey değil.
  • En iyisine ulaşmayı hak ediyorum ve bundan sonra en iyisine ulaşacağım.
  • Ben hem öğrenme lideriyim, hem hayatımın lideriyim.
  • Başarılı olmak için her an çalışmaya hazırım.
  • Kendimi geliştirmek için her gün bol bol okuyacağım.
  • Hedeflerim ve planlarım var. Onlar için yaşıyorum

Harekete geçmenizi sağlayacak temel cümleler bunlar aslında. Fakat başarılı olmak için yeterli değildir. Sizi eyleme geçirecek tek şey yine kendinizsiniz. “Yapamam” değil “yaparım” diyeceksiniz. “Olmaz” değil “olduracağım” diyeceksiniz. İşte o zaman her şey sizin için daha iyi bir hal alacaktır. Bugünden başlayın!

İlgili Yazı: Psikolojik İyi Hissetmek.