Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek İçin 5 Yol

Üniversite hayatını verimli geçirmek için aslında çok fazlaca zamanımız var. Vize ve final dönemlerini saymazsak ciddi anlamda kendimizi rahat hissettiğimiz, kendimize değer katabileceğimiz bir kurum aslında üniversite. Özgür ve eğlenceli yılların tadına varırken aynı zamanda kendimizi geliştirmek ve verimli olmak da aşırı önemli. Kendimize yatırım yapıp, üniversiteden sonra yıllarımızın hayalimizde ki gibi geçmesini hepimiz isteriz sonuçta değil mi? Yıllarımızın hem eğlenceli hem de verimli geçmesi çok mümkün. Kendimizi ve senelerimizi heba etmeden de verimli zaman geçirmemiz çok kolay. Nasıl mı? İşte aşağıdaki Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek İçin 5 Yol size bu sorunun çözümünü gösterecektir.

1- Kitap Okumak

Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek , üniversite, yaşam, kariyer, hayat, verimlilik, öğrenci
Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek İçin Kitap Oku

Her motivasyon sözünün, zamanı verimli geçirme yazılarının altında kesinlikle bu başlığı bulursunuz. Fakat okumanın büyüsüne ve güzelliğine kapılmanız gerçekten çok önemli bunu anlamanız gerekiyor. 1800’ler de İngiltere de olmanın keyfini, 1900’ler de Atatürk’le tanışmanın zevkini ve daha nicelerini o sayfalarda ki heyecandan, sevgiden, kahramanlıktan, güzelliklerden alırsınız. Kitap okumak yeni bir dünya yaratmayı ve o dünya da yeni güzellikleri keşfetmenizi sağlayacaktır. Bu keyiften mahrum olmak size hiçbir fayda sağlamaz. Hatta hayatta geri gitmenize neden olur. Bu yüzden kitap okumanın verdiği müthiş hisse odaklanın ve durmadan okuyun1

2- Seminerler Ve Kongreler

Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek , üniversite, yaşam, kariyer, hayat, verimlilik, öğrenci
Seminerlere Katıl!

Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek İçin her kongreye katılın, karşınıza ne çıkıyorsa acımadan gidin demiyorum tabii ki. Gerçek seminer ve kongreleri bulun. İlerde yapmak istediğiniz mesleği yapan insanların konuşmalarına gidin. Onların deneyimlerinden ve zamanında yaptıkları deneyimsizliklerden yararlanın. Kalitesiz ve içi boş sadece para kazanmak için yapılmış konuşmalardan kesinlikle kaçın. Kaçmazsanız da zaten bir koltukta kendinizi sıkıntıdan bitkin vaziyette bulursunuz bizden söylemesi.

3- Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek İçin Kesinlikle Proje Yarışmalarına Katılın

Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek , üniversite, yaşam, kariyer, hayat, verimlilik, öğrenci
Projeler Önemli!

Proje yarışmaları sizin iş hayatına yaklaştığınız ve hayatın gerçeklerini gördüğünüz en büyük organizasyonlar diyebiliriz. Çoğu yarışma göstermelik olsa da bu yarışmalara katılmanın ve oralarda boy gösteriyor olmanın tadı başka. Fakat gitmek istediğiniz yarışmayı da doğru seçin. Torpilin değil rekabet gücünün ve projenin konuştuğu yarışmalara gitmeye oralarda kendinizi göstermeye çalışın. Kazandığınızı düşünün. Ne kadar harika geliyor değil mi? Başarı ve tatmin olma duygusu size müthiş hissettirmez mi?

4- Müzik Aleti Çalmayı Öğrenmek

Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek , üniversite, yaşam, kariyer, hayat, verimlilik, öğrenci
Müzik ya gerçekten ruhun gıdasıysa?

Müziğin vereceği huzuru hissedin. Zeka gelişimi ve stresten uzak olmanızı sağlayacak en güzel eylemlerden biri müzik aleti çalmak. Hayat boyu sizi diğer insanlardan farklı kılacak bir etkinlikten de bahsediyoruz ayrıca. İçinizde ki gizli kalmış yeteneği keşfetmenin belki de tam zamanı. Unutmayın! Herkes gibi olursanız herkes gibi yaşarsınız. Farklılıkları sonuna kadar aralayın.

5- Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek İçin Keşfedin

Üniversite Hayatını Verimli Geçirmek , üniversite, yaşam, kariyer, hayat, verimlilik, öğrenci
Kilidi Kırın Hayatı Keşfedin

Ülke, şehir, müze, dil, yeni kültürler ve hatta kendiniz. Keşfetmenin özgürleştirici etkisine bırakın kendinizi. Tabii önce kendinizi, yapabileceklerinizi keşfedin. Sonra farklı yerler, kültürler, diller öğrenebilirsiniz. Staj ve frelencer iş modelleriyle hangi işleri yapabileceğinizi görün. Ya da hayatınızda sizi neler mutlu eder? Bunları bulun. Ama keşfetmekten ve öğrenmekten hiçbir zaman bıkmayın. Yolunuz hem çok uzun hem çok kısa yolculuğu güzelleştirin yol zaten sizin için çok güzel olacak.

İlgili Yazı: Üniversite İlk Günü İçin Gerekli İp Uçlarıhttp://dusundunyasi.com/universite-ilk-gunu-icin-gerekli-ip-uclari/